НАЛАЙХ ДҮҮРГИЙН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХИЙН ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР
(2020.05.25-2020.05.29)

ХЯНАВ: ЕРӨНХИЙ  ШҮҮГЧ                            Х.ГАНБОЛД

 

Огноо

д/д

Цаг

Шүүх бүрэлдэхүүн болон шүүгчийн нэр

Шүүгдэгчийн нэр

Эрүүгийн

хуулийн зүйл, хэсэг

Улсын яллагч

 Өмгөөлөгчийн нэр

Хохирогч, гэрч,

шинжээч, иргэний нэхэмжлэгч, хариуцагч

 Таслан сэргийлэх арга хэмжээ

2020.05.25 Даваа гараг

1

11:00

Д.Чинзориг

С.Ганболд Д.Ринчин Ш.Батжаргал Д.Ганхуяг Н.Баясгалан С.Энхболд

Э.Хаш-Эрдэнэ Б.Дашаахүү

ЭХТА 28.11-2, 22.1-2 /Урьдчилсан хэлэлцүүлэг хаалттай/

Б.Чинзориг

Хохирогчийн өмгөөлөгч Д.Дандийядам ХХЁТ-ийн өмгөөлөгч Ж.Бадамханд Шүүгдэгч нарын өмгөөлөгч Н.Наранбулаг Д.Цэрэнханд Ч.Энхбаяр Б.Баясгалан Б.Цэрэндолгор

Хохирогч Б.Галмандах Хохирогчийн хууль ёсны төлөөлөгч Б.Шинэбаяр Иргэний хариуцагч Д.Одончимэг

Хувийн баталгаа

2020.05.26
Мягмар
гараг

 

 

 

1

10:00

Х.Ганболд Д.Чинзориг П.Баясгалан

Л.Цасцэцэг

ЭХТА 11.1-2.4

/Шүүх хуралдаан хаалттай/

Ц.Цэрэнбалжир

Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч Д.Март

Хохирогч Б.Баянмөнх

Хувийн баталгаа

2

15:00

Х.Ганболд Д.Чинзориг П.Баясгалан

Д.Хэнжэбек Н.Сүлдмөнх

ЭХТА 11.1-2.4, 21.2-1

Шүүх хуралдаан

Э.Ариунболд

Шүүгдэгч нарын өмгөөлөгч Н.Энхжаргал Б.Тэнгис Н.Батбаяр

 

Хувийн баталгаа

 2020.05.27
Лхагва
гараг

 1

09:00

Х.Ганболд

 С.Мягмарсүрэн

ЭХТА 11.6-2 /Шүүх хуралдаан хаалттай /

Ц.Цэрэнбалжир

   

 Хувийн баталгаа

 2

10:00

 Х.Ганболд

 Т.Цогтбаяр

 ЭХТА 11.6-2

/Шүүх хуралдаан нээлттэй/

 Э.Ариунболд

 Г.Наранбаатар

   

Цагдан хорио

 3

 11:30

Х.Ганболд

 

Ц.Ганбат

   ЭХТА 17.1-2.1

/Шүүх хуралдаан нээлттэй/

С.Цэрэндалай

 

 

Цагдан хорио

 

4

 

14:00

 

Д.Чинзориг

 

Г.Алтанхуяг

Б.Бат-очир

 

ЭХТА 11.6-1 /Шүүх хуралдаан нээлттэй/

 

С.Цэрэндалай

 

 

Хувийн баталгаа

2020.05.28
Пүрэв гараг

 

 1

09:00

Д.Чинзориг

 Д.Мөнхбаяр

 ЭХТА 11.6-2

/Шүүх хуралдаан  нээллттэй/

 М.Батхишиг

 

Хохирогч Т.Эрдэнэтуяа

Хувийн баталгаа

2

 11:00

 

Х.Ганболд

 

Б.Энхбат

Шү Фен

Жан Чингүо

Гао Ва

 

ЭХТА 10.6-2

/Шүүх хуралдаан нээлттэй/

 Н.Гансүлд

Шүүгдэгч нарын өмгөөлөгч Ш.Сарангэрэл Г.Наранбаатар Г.Энхтүвшин Ц.Монгол Н.Санчиндорж

 Хохирогч С.Болормаа Мөнгөнчимэг Орчуулагч Х.Уламбаатар Шинжээч

Цогт-Очир

Хувийн баталгаа

2020.05.29
Баасан гараг

 1

 11.00

Д.Чинзориг

 Ц.Буянтогтох

ЭХТА 11.1-1

/Шүүх хуралдаан нээлттэй /

 Э.Ариунболд

 

Хохирогч И.Хашбат

Хувийн баталгаа

2

14.00

 Д.Чинзориг

 М.Цолмон М.Мэндсайхан

ЭХТА 11.6-1

/Шүүх хуралдаан нээлттэй /

 Э.Ариунболд

 

 

Хувийн баталгаа